Wynajem kampera Kraków. Wynajem przyczepy campingowej Kraków. Atrakcje w Krakowie. Karawaning Kraków

Kraków jest pięknym i urokliwym miastem, bogatym w zabytki i atrakcje odpowiednie dla każdego odwiedzającego, niezależnie od zainteresowań czy wieku. Jednak nawet najwięksi miłośnicy tego miasta przyznają, że raz na jakiś czas wyjazd poza granice stolicy Małopolski każdemu wyjdzie na dobre. My podpowiemy, które miejsca powinniśmy odwiedzić kamperem lub zatrzymać się z przyczepą kampingową, by jak najlepiej spożywać swój okres urlopowy. Jesteśmy wielkimi fanami turystyki karawaningowej, więc zachęcamy do podróżowania wynajętym kamperem lub z przyczepę kempingową. Weekendowy wypad za miasto polecamy szczególnie turystom, którzy chcieliby spróbować caravaningu a mają obawy przed rozpoczynaniem od dłuższego wyjazdu. Osobom, które nie posiadają własnego kampera czy przyczepy kempingowej, polecamy skorzystanie z naszej ogólnopolskiej wyszukiwarki kamperów i przyczep kempingowych do wynajęcia wynajmig.pl.

Ojców

Niespełna pół godziny drogi od Krakowa leży Ojców – popularna miejscowość łącząca walory historyczne i przyrodnicze. Ruiny XIV-wiecznego zamku Kazimierza Wielkiego oraz drewniane domki mieszkalne z XIX wieku stanowią nie lada gratkę dla fanów architektury i miłośników historii. Unikatową faunę i florę reprezentuje Ojcowski Park Narodowy, a dodatkowym atutem przyrodniczym są dwie słynne jaskinie: Ciemna i Łokietka. Cała Dolina Prądnika, u której leży Ojców, obfituje w ścieżki spacerowe i trasy rowerowe.

Kalwaria Zebrzydowska

Bez względu na to, czy należymy do osób religijnych, czy niekoniecznie, warto odwiedzić Kalwarię Zebrzydowską i leżące nieopodal Wadowice. Miasto rodzinne Karola Wojtyły pełne jest papieskich pamiątek, ciekawych historii oraz anegdot powiązanych z Janem Pawłem II. Sama Kalwaria zapada głęboko w pamięci – zachwyca i wzrusza odwiedzających ją pielgrzymów i turystów. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a to tylko jedna z wielu atrakcji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Krzeszowice

Osoby cierpiące na problemy zdrowotne powinny zaznać zdrojowych wód z Krzeszowic. To uzdrowiskowa miejscowość, w której napijemy się leczniczej wody obfitej w wapń, magnez i siarkę. Poza kompleksem uzdrowiskowym znajdziemy też renesansowy Pałac Potockich, stare synagogi, zabytkowy Dworzec Kolejowy i Park Miejski. Warto zaparkować swój kamper nieco dalej od centrum Krzeszowic, tak aby mieć dogodne dojście do pobliskich parków krajobrazowych – Tenczyńskiego i Dolinek Krakowskich

Kraków wynajem kamperów Kraków wynajem przyczep kempingowych w Krakowie

Co dalej ?

Małopolska obfituje w atrakcje kierowane tak dla aktywnych osób, jak i turystów preferujących spokojny wypoczynek. Zarówno jedni, jak i drudzy urlopowicze doskonale poczują się w rejonie krakowskich prowincji podczas podróżowania kamperem lub przyczepą kempingową. Aby wynająć kampera lub przyczepę kempingową na weekendowy wyjazd z Krakowa kliknij tutaj !

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem kampera lub przyczepy kempingowej zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa