Wynajem kampera Wrocław. Wynajem przyczepy campingowej Wrocław. Atrakcje we Wrocławiu. Karawaning Wrocław

Jeśli jesteście z Wrocławia lub okolic i chcielibyście miło spędzić czas podpowiemy Wam, gdzie się udać. Część z miejsc przedstawionych w artykule jest doskonale znana lokalnym turystom, jednak niektóre nie przestają skrywać tajemnic nawet przed miejscowymi. Jesteśmy wielkimi fanami turystyki karawaningowej, więc zachęcamy do podróżowania wynajętym kamperem lub z przyczepę kempingową. Weekendowy wypad za miasto polecamy szczególnie turystom, którzy chcieliby spróbować caravaningu a mają obawy przed rozpoczynaniem od dłuższego wyjazdu. Osobom, które nie posiadają własnego kampera czy przyczepy kempingowej, polecamy skorzystanie z naszej ogólnopolskiej wyszukiwarki kamperów i przyczep kempingowych do wynajęcia wynajmig.pl.

Zalew Mietkowski

Zaczniemy od Zalewu Mietkowskiego, który podczas słonecznej aury kusi nie tylko zwolenników odpoczynku na plaży, ale i amatorów sportów wodnych. Nad samym zalewem w Mietkowie znajduje się co najmniej kilka pól campingowych, więc na brak miejsca nikt nie będzie narzekać. Świetnie będą się tutaj czuć nie tylko kitesurferzy, ale i fani siatkówki plażowej. Poza jeziorem, ciekawą atrakcją są również pałacowe ruiny. Co prawda, jest to miejsce raczej dedykowane pod urban exploring, jednak jego niepowtarzalny urok oczaruje każdego odwiedzającego.

Sobótka

Podróż do przeszłości zapewni nam Sobótka: na miejscu zwiedzimy pałac z XIII wieku, XIV-wieczne sanktuarium św. Anny Samotrzeciej, 500-letnią zabudowę, w której mieści się Muzeum Ślężańskie czy chociażby górę Ślężę – świętą górę Słowian zapisaną na kartach lokalnych podań. Śmiało można stwierdzić, że cała architektura Sobótki to żywy przekrój Polski na przestrzeni wieków. Należy również wspomnieć o Ślężański Park Krajobrazowy, dzięki któremu Sobótka zyskuje niezrównane walory przyrodnicze. Sobótka oddalona jest od stolicy Dolnego Śląska o ok. 40 km stanowi więc doskonały cel na weekendowy wyjazd z Wrocławia.

Kryształowice

Osoby pragnące ciszy i spokoju powinny udać się do Kryształowic, które swym idyllicznym charakterem zauroczą niejednego podróżującego. Otoczona leśnymi ścieżkami stanowi raj dla rowerzystów oraz amatorów spacerów i wędrówek. Pomimo wiejskiego charakteru nie brakuje tu baz noclegowych czy miejsc przeznaczonych do kampingu. Co ciekawe – jedno z tutejszych gospodarstw rokrocznie organizuje święto pieczonego ziemniaka, na które zapraszane są zarówno lokalne placówki edukacyjne, jak i turyści z okolic.

Wrocław wynajem kamperów Wrocław wynajem przyczep kempingowych we Wrocławiu

Co dalej ?

W promieniu kilkudziesięciu km od Wrocławia istnieje jeszcze kilkanaście innych atrakcji, jednak te są punktami obowiązkowymi na naszej mapie kampingowej. Same te trzy miejscowości sprawiają, że nasz weekendowy wyjazd będzie pełen wrażeń. Aby wynająć kampera lub przyczepę kempingową na weekendowy wyjazd z Wrocławiakliknij tutaj !

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem kampera lub przyczepy kempingowej zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa