Wynajem kampera Szczecin. Wynajem przyczepy campingowej Szczecin. Atrakcje w Szczecinie. Karawaning Szczecin

Szczecin sam w sobie ma się czym pochwalić, bowiem zabytki i atrakcje kuszą turystów, tak licznie przybywających niezależnie od pory roku. Czasami jednak warto zboczyć z trasy i zachwycić się okolicami pozamiejskimi. Szczególnie, jeśli mamy do dyspozycji kampera gotowego do wyprawy – zobaczmy, co warto odwiedzić w okolicy Szczecina. Jesteśmy wielkimi fanami turystyki karawaningowej, więc zachęcamy do podróżowania wynajętym kamperem lub z przyczepę kempingową. Weekendowy wypad za miasto polecamy szczególnie turystom, którzy chcieliby spróbować caravaningu a mają obawy przed rozpoczynaniem od dłuższego wyjazdu. Osobom, które nie posiadają własnego kampera czy przyczepy kempingowej, polecamy skorzystanie z naszej ogólnopolskiej wyszukiwarki kamperów i przyczep kempingowych do wynajęcia wynajmig.pl.

Glinna

Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie Glinna – wioska położona pośród zachwycającego leśnego kompleksu Puszczy Bukowej. Poza samą puszczą, istnieje tu również jeden z najstarszych ogrodów dendrologicznych, wśród których znajdziemy drzewa datowane na blisko 150 lat. Obok atrakcji botanicznych, znajdzie się też gratka dla fanów historii – cmentarz założony w epoce brązu, między 1200 a 1000 rokiem przed naszą erą, w którym do naszych czasów zachowało się 5 kurhanów.

Kołbaskowo

Spragnieni większych doznań historycznych, powinni udać się do Kołbaskowa, które liczy sobie już przeszło 800 lat. Miłośnicy sztuki sakralnej powinni odwiedzić kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej. Czternastowieczna świątynia została rozbudowana o misternie zdobiony ołtarz barokowy z XVIII wieku, gotycką emporę chórową, dwa dzwony (jeden z 1600 roku, drugi z 1705 roku) osadzone w wieży dobudowanej około 360 lat temu. Cały kościół odrestaurowano w 1984 roku, jednak zrobiono to tak dobrze, że odwiedzający Kołbaskowo wciąż czują ducha przeszłości zamkniętego w murach świątyni.

Nowe Warpno

Samotnicy i osoby stawiające na ciszę i spokój, powinni udać się do Nowego Warpna. Wioska z około 1300 mieszkańcami położona jest w całości na półwyspie. Będzie to dobre miejsce dla fanów plażowania i entuzjastów żaglówek czy kajakarstwa, tym bardziej, że jedno z największych pól campingowych w okolicy położone jest kilkadziesiąt metrów od linii brzegowej jeziora. Wzdłuż zbiornika wodnego biegnie promenada i bulwar – krajobraz z tego miejsca zachwyca podróżnych, toteż warto usiąść na chwilę na ławeczce i podziwiać naturę w całej swojej okazałości.

Szczecin wynajem kamperów Szczecin wynajem przyczep kempingowych w Szczecinie

Co dalej ?

Bez wątpienia województwo zachodniopomorskie jest bogate w atrakcje i zabytki, o czym świadczy ilość turystów nie tylko z Polski, ale i z sąsiednich Niemiec. Warto zatem zwiedzić okolice, szczególnie gdy dysponujemy kamperem lub autem z przyczepą kempingową. Aby wynająć kampera lub przyczepę kempingową na weekendowy wyjazd ze Szczecina kliknij tutaj !

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem kampera lub przyczepy kempingowej zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa