wynajem kamperów i przyczep kempingowych wynajmig.pl

Rodzinne wakacje nad morzem. Co wybrać? – przyczepa, kamper, namiot czy hotel?

Wyjazd nad morze to jedna z najbardziej popularnych form spędzania czasu podczas rodzinnych wakacji. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem wielkich miast, czy spokojnych nadmorskich wiosek, warto zastanowić się nad zakwaterowaniem. Różnorodność opcji może rodzić wiele wątpliwości, ale za pomocą tego artykułu postaramy się je rozwiać.

Pobyt w hotelu lub na kwaterze

Pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi na myśl,  jest oczywiście rezerwacja pokoju hotelowego, apartamentu lub pensjonatu. Jest to z pewnością najbardziej popularne i nie wymaga specjalnego zastanowienia. Zaletami jest duża przestrzeń i to, że zazwyczaj nie musimy sami o nią dbać, gdyż dostępna jest obsługa sprzątająca. Oprócz tego nie trzeba brać ze sobą dodatkowych bagaży potrzebnych na campingu np. krzesełek, śpiworów, naczyń. Czy jest to jednak najlepsza opcja? Istnieją też wady tego wyboru takie jak wyższa cena wynikająca m.in. z konieczności stołowania się w restauracjach oraz mniejsza mobilność.

Nocleg w namiocie

Gdy wybieramy się na rodzinne wakacje i chcemy przeżyć ciekawą przygodę, pokazać dzieciom bardziej „dziką” stronę podróżowania, najlepszym wyborem dla nas może okazać się namiot. Zagwarantowane mamy w tym przypadku niezapomniane wakacje, bliskość natury, dużo śmiechu i zabawy. Dobrze upewnić się przed wyjazdem, że pogoda będzie dopisywać, ale jak spotka nas niespodziewana ulewa to nie warto tracić humoru – przynajmniej będziemy mieli co opowiadać po powrocie ? Jakie są mniej przyjemne aspekty nocowania w namiocie? Może się zdarzyć, że nasze dzieci lub my sami będziemy mieli problemy z zaśnięciem, jeżeli śpimy na większym i bardziej popularnym polu namiotowym, bo materiał słabo izoluje hałas. Poza tym musimy pomyśleć o ilości rzeczy, które bierzemy – przyda się bagażnik na dach, do którego spakujemy karimaty, krzesełka czy śpiwory. Jeśli chcemy dużo razy zmieniać camping to dobrym pomysłem może okazać się szybko rozkładający namiot, który oszczędzi nam dużo czasu spędzonego na frustrowaniu się na łączenie rurek…

Kamper lub przyczepa kempingowa

Teraz rozwiązanie dla tych, którzy lubią samowystarczalność i atmosferę campingu, ale marzy im się bardziej „luksusowe” wyjście. Kamper i przyczepa campingowa rozwiążą wasze problemy – dużo miejsca, łatwe przemieszczanie się i bliskość natury. W obu opcjach zalety są podobne: więcej miejsca niż w namiocie, własna kuchnia, łazienka, przestrzeń, w której nie trzeba się martwić o złą pogodę. Dodatkowo zyskujemy miejsce na dworze, gdy rozstawimy przedsionek, w którym możemy ustawić sobie leżaczki, krzesełka i stolik. Dokładne planowanie urlopu to przeszłość – bierzesz swój mobilny dom i  zatrzymujesz się w miejscach, które Ci się podobają, na tak długo jak chcesz. Oczywiście jak każdy wybór, ten też ma swoje słabe strony. Przede wszystkim jazda z przyczepą jest wolniejsza, nie ma się czego obawiać, jeśli nigdy tego nie robiliście, ale warto wyjechać trochę wcześniej i nie spieszyć się na drodze. Problem z mobilnością w kamperze jest taki, że nie ma opcji odpięcia auta i zostawienia przyczepy na campingu, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zabranie rowerów i w przypadku gdy chcemy pojechać do pobliskiego sklepu czy pozwiedzać, zorganizować rodzinną wycieczkę rowerową. Jeśli ni e możesz się zdecydować, który wariant wybrać zajrzyj do naszego poradnika: kamper czy przyczepa kempingowa. Jeśli jesteś już zdecydowany przeczytaj o czym trzeba pamiętać w przypadku wynajmu kampera a o czym w przypadku wynajmu przyczepy kempingowej.

A więc w drogę !

Każda forma zakwaterowania ma swoje wady i zalety, jeśli nie zależy Wam tak bardzo na wygodzie, a lubicie przygody i naturę – wybierzcie namiot, jeśli nie macie ochoty zbyt dużo się przemieszczać i chcecie się zrelaksować – najlepszą opcją będzie hotel, a jeśli chcecie dużo zobaczyć, przeżyć coś nowego i być spontaniczni – zdecydujcie się na kamper lub przyczepę campingową. Niezależnie od tego co wybierzecie, najważniejsze to dobrze się bawić i spędzić czas ze swoją rodziną – w końcu są to Wasze wspólne chwile, których wspomnienia pozostaną w Was na zawsze.

 

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem przyczepy kempingowej lub kampera zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa