Wynajem kampera. Wypożyczenie kampera.

Wynajem kamperów i przyczep kempingowych kamper jak wynająć poradnik wybór kampera campera

Wynajem kampera to początek wielkiej wakacyjnej przygody. Kamper, będący połączeniem samochodu i „domu na kółkach” pozwala oszczędzić czas na pakowanie i rozpakowanie na każdym kolejnym noclegu Twojej podróży. Wypożyczenie kampera pozwala także na posiadanie wszystkich domowych udogodnień: ugotowanego według własnego upodobania jedzenia, posiadanie swoich ulubionych książek, gier czy rowerów. Jest jeszcze wiele innych zalet. Pamiętać jednak należy, że aby wypożyczenie kampera odbyło się bezproblemowo należy zwrócić uwagę na kilka spraw. W artykule zawarliśmy porady, dotyczące wynajmu kampera.

Wybierz rozmiar kampera

Pierwszym parametrem, który zapewne weźmiesz pod uwagę przy wyborze kampera do wynajęcia jest ilość osób, które w nim mogą nocować. Najczęściej spotykane są kampery przeznaczone dla 2 do 6 osób, których rozmiary mieszczą się w przedziale 6-7 metrów. Zazwyczaj większy rozmiar łączy się z większą liczbą dostępnych miejsc noclegowych i większym komfortem, jednak zawsze należy zapoznać się z układem wnętrza.

wynajem kamperów wynajem przyczep kempingowych gdzie wynająć kampera

Rezerwuj kampera z wyprzedzeniem  

Ilość kamperów dostępnych w Polsce nie da się porównać z rynkami Niemiec czy USA. Zwłaszcza w letnim sezonie wakacyjnym pojazdy te cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego poszukiwania odpowiedniego pojazdu lepiej dokonać  z wyprzedzeniem. Rezerwacja z wyprzedzeniem pozwala także na wybór najlepszej opcji spośród większej ilości dostępnych pojazdów.

Porównaj ceny wynajmu kampera 

Koszt wypożyczenia kampera jest zróżnicowany w zależności od jego wieku, rozmiaru, lokalizacji, sezonu czy też okresu na jaki chcemy go zarezerwować. Nasza witryna WYNAJMIG.PL ułatwia wynajem kampera, udostępniając w jednym miejscu najbogatszą w Polsce bazę ofert wynajmu. Warto z tego skorzystać i porównać co najmniej kilka wariantów wypożyczenia. Im więcej opcji cenowych sprawdzisz, tym większa szansa znalezienia oferty najlepiej dostosowanej do Twoich potrzeb.

Weź pod uwagę opłaty za przekroczony limit kilometrów

W przypadku wynajmu kamperów częstą praktyką jest dodatkowa opłata uzależniona od liczby przejechanych kilometrów. W takim przypadku właściciel może określić dzienny limit wliczony w cenę i dodatkowy koszt każdego kilometra ponad ten limit.  Przy długich podróżach kwota ta może przekroczyć dzienną stawkę wynajmu.

Dowiedz się jakiego spalania się spodziewać

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, także kampery różnią się spalaniem. Warto dane te sprawdzić, aby odpowiednio zaplanować wakacyjny budżet.

Sprawdź jakie warunki musisz spełnić aby wynająć kamper

Aby wynająć kamper należy spełnić pewne warunki formalne. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jego dopuszczalną masę całkowitą – nie może ona przekroczyć 3,5 tony, aby można było prowadzić ją posiadając zwykłe prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo wielu właścicieli kamperów wymaga aby kierowca spełniał kryterium wieku i doświadczenia, przykładowo był starszy niż np. 25 lat i posiadał prawo jazdy dłużej niż 3 lata.

Sprawdź rozmiar i rozmieszczenie łóżek do spania

Pamiętaj aby upewnić się jakie jest rozmieszczenie łóżek oraz ich wielkość. Zazwyczaj przynajmniej część łóżek jest rozkładanych a ich szerokość jest ograniczona. W niektórych pojazdach występują łóżka piętrowe. Należy upewnić się, że wymiary łóżek są odpowiednie.

Sprawdź dodatkowe opłaty

Wynajem kampera może być związany z dodatkowymi opłatami. Mogą to być opłaty za dodatkowe wyposażenie, napełnienie butli, czyszczenie pojazdu, anulowanie, zwierzęta domowe lub korzystanie z generatora prądu. Zapytaj o opłaty z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieoczekiwanych kosztów i świadomie porównać oferty.

Przejrzyj wyposażenie kampera

Kamper będzie przez cały czas podróży Twoim drugim domem. Komfort przebywania w nim uzależniony jest także od wyposażenie jakie posiada. Elementami wyposażenia mogą być rowery, markiza, klimatyzacja, bagażnik rowerowy, meble turystyczne, wyposażenie kuchenne, kołdry, poduszki i pościel, grill, lub inne artykuły do ​​rekreacji na świeżym powietrzu. Elementy te mogą być wliczone w koszt wynajęcia kampera, co należy sprawdzić. Sprawdź dokładnie co zawiera pojazd, a co musisz wziąć swojego, zanim dokonasz rezerwacji.

Zasady anulowania rezerwacji

Wynajmując kamper powinieneś dowiedzieć się jakie są warunki ewentualnego anulowania, w razie wystąpienia zdarzeń losowych. Możliwe są różne polityki w tym zakresie, od elastycznego anulowania bez jakichkolwiek kosztów do warunków restrykcyjnych, gdzie odwołania rezerwacji nie powoduje zwrotu wpłaconych kwot.

Możliwość zabrania zwierząt domowych

Jeśli planujesz zabrać ze sobą Twojego ulubionego zwierzaka, sprawdź czy będzie to możliwe i gdzie w pojeździe znajdzie się dla niego miejsce.

Sprawdź ubezpieczenie

W trakcie wyjazdu mogą się przytrafić różne sytuacje awaryjne, uniemożliwiające korzystanie z kampera. Ubezpieczenie Assistance obejmuje bezpłatną całodobową pomoc, obejmującą odholowania pojazdu do najbliższego warsztatu. Z kolei ubezpieczenie Auto casco chroni Cię przed skutkami wypadków i kradzieży.  Dzięki pakietowi ubezpieczeń możesz podróżować bez obaw.

A może jednak przyczepa kempingowa

W zależności od rodzaju i celu Twojej podróży wygodniejszą opcją niż wynajem kampera może się okazać dla Ciebie wynajem przyczepy kempingowej. Jeśli nie jesteś tego pewien sprawdź jakie czynniki należy wziąć pod uwagę.

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem kampera zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa