wynajem przyczepy kempingowej. Wypożyczenie przyczepy kempingowej

Przyczep kempingowa wynajmig.pl wynajem przyczep kempingowychWynajem przyczepy kempingowej jest wstępem do wielkiej wakacyjnej przygody. Podróżowanie z własnym „domem na kółkach” ma wiele  zalet.. Pamiętać jednak należy, że aby wypożyczenie przyczepy odbyło się bezproblemowo należy zwrócić uwagę na kilka spraw. W artykule zawarliśmy kilka wskazówek, dotyczących wynajmu.

Rezerwuj przyczepę kempingową  z wyprzedzeniem  

Oferta przyczep kempingowych do wypożyczenia nie jest nieograniczona. Szczególnie w letnim sezonie wakacyjnym pojazdy te cieszą się dużym zainteresowaniem. Musisz także wziąć pod uwagę, że najwygodniej jest wypożyczyć przyczepę kempingową w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Dlatego lepiej dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Wcześniejsza rezerwacja pozwala także na wybór spośród większej ilości dostępnych pojazdów.

wynajem kamperów wynajem przyczep kempingowych gdzie wynająć przyczepę

Porównaj ceny wynajmu przyczepy kempingowej 

Ceny wynajmu przyczep kempingowych są dość zróżnicowane. Będą one się różnić w zależności od wieku przyczepy, jej rozmiaru, lokalizacji, w której jest dostępna, sezonu czy też okresu rezerwacji. Nawet jednak porównywalne przyczepy mogą mieć różną cenę w zależności od właściciela. Nasza witryna WYNAJMIG.PL ułatwia wynajem przyczepy kempingowej, udostępniając w jednym miejscu najbogatszą w Polsce bazę ofert wynajmu. Warto z tego skorzystać i porównać co najmniej kilka wariantów wypożyczenia. Im więcej opcji cenowych sprawdzisz, tym większa szansa znalezienia optymalnej oferty.

Sprawdź jaka jest dopuszczalna waga przyczepy, którą możesz wynająć

Wypożyczając przyczepę należy mieć samochód zdolny do holowania typu przyczepy, którą chcesz wynająć. Prawo w Polsce ściśle reguluje dopuszczalną wagę przyczepy, która może być holowana w zależności od rodzaju holującego pojazdu i prawa jazdy, posiadanego przez kierowcę. Szczegółowe informacje na ten temat możesz uzyskać w artykule „Przepisy dotyczące poruszania się z przyczepą kempingową” Jeżeli rezerwujesz przyczepę korzystając z WYNAJMIG.PL odpowiednie obliczenia zostaną wykonane za Ciebie. Pamiętaj, że w wielu przypadkach istnieje możliwość dowiezienia i rozstawienia przyczepy w pożądanym przez Ciebie miejscu. Wtedy ograniczenia wagi nie mają oczywiście znaczenia.

Dostosuj rodzaj i rozmiar przyczepy do swoich potrzeb

Przyczepy kempingowe są dostępne w różnych typach i rozmiarach. Przyczepy turystyczne są dostępne w różnych rozmiarach, od małych kompaktowych przyczep długości 3 m do ponad 10 metrowych. Najpopularniejsze zawierają się w przedziale 4-6 m. Zazwyczaj większy rozmiar łączy się z większym komfortem, aczkolwiek funkcjonalność układu wnętrza jest uzależniona od producenta i typu przyczepy.

Sprawdź posiadany hak holowniczy

Poza wzięciem pod uwagę dopuszczalnej masy przyczepy, którą może holować Twój pojazd, musisz jeszcze mieć zamontowany hak holowniczy. Należy też upewnić się czy rodzaj gniazdka elektrycznego dostępnego dla przyczepy zgodny jest z jej wymaganiami. W przyczepach kempingowych stosuje się gniazdka 7 i 13 pinowe, Jeśli posiadane przez Ciebie podłączenie jest inne niż w wynajmowanej przyczepie można kupić niedrogą przejściówkę, a być może takową będzie posiadał jej właściciel.

Sprawdź rozmiar i rozmieszczenie łóżek do spania

Pierwszym parametrem, który zapewne weźmiesz pod uwagę jest ilość osób, które mogą nocować w przyczepie. Pamiętaj jednak aby upewnić się też jaki jest układ łóżek oraz ich wielkość. Zazwyczaj przynajmniej część łóżek jest rozkładanych a ich wielkość jest ograniczona ścianami. W niektórych przyczepach mamy też łóżka piętrowe. Szczególnie jeśli wśród Twoich domowników znajduje się ktoś o wzroście wyższym niż przeciętny należy się upewnić, że łóżko będzie dla niego odpowiednie.

Upewnij się jakie są dodatkowe opłaty

Wynajem przyczepy kempingowej może być związany z dodatkowymi opłatami. Warto zanalizować opłaty za dodatkowe wyposażenie, napełnienie butli, czyszczenie przyczepy, anulowanie, zwierzęta domowe lub korzystanie z generatora prądu. Pamiętaj, aby z wyprzedzeniem zapytać o wszystkie możliwe dodatkowe opłaty, aby uniknąć nieoczekiwanych kosztów.

Sprawdź wyposażenie przyczepy

Przyczepa kempingowa będzie przez jakiś czas Twoim drugim domem. Dla Twojego komfortu ważne jest wyposażenie jakie będzie ona posiadała. Przykładowe elementy to: markiza, klimatyzacja, bagażnik rowerowy, meble turystyczne, wyposażenie kuchenne, kołdry, poduszki i pościel, grill, rowery lub inne artykuły do ​​rekreacji na świeżym powietrzu. Wszystko to może ale nie musi być wliczone w koszt wynajęcia przyczepy. Upewnij się z wyprzedzeniem dokładnie co zawiera pojazd, a co musisz wziąć swojego.

Zasady anulowania rezerwacji

Rezerwując przyczepę kempingową należy dowiedzieć się jakie są warunki ewentualnego anulowania, w razie wystąpienia zdarzeń losowych. Właściciele oferują różne polityki w tym zakresie, od elastycznego anulowania bez jakichkolwiek kosztów do restrykcyjnych warunków, bez możliwości odwołania rezerwacji.

Zasady dotyczące zwierząt domowych

Jeśli planujesz zabrać ze sobą Twojego ulubionego zwierzaka, sprawdź czy jest to dozwolone. Upewnij się też czy na miejscu noclegowym zwierzęta są mile widziane.

Sprawdź ubezpieczenie

W trakcie wyjazdu mogą się przytrafić różne sytuacje awaryjne, uniemożliwiające korzystanie z przyczepy kempingowej takie jak np. przebicie opony. Ubezpieczenie Assistance obejmuje bezpłatną całodobową pomoc, obejmującą odholowania pojazdu do najbliższego warsztatu. Z kolei ubezpieczenie Auto casco chroni Cię przed skutkami wypadków.  Dzięki pakietowi ubezpieczeń możesz podróżować bez obaw.

Zdecyduj: przyczepa kempingowa czy kamper

Niniejszy artykuł dotyczy wypożyczenia przyczepy kempingowej. Jeśli nie jesteś pewien czy lepszy niż wynajem przyczepy kempingowej byłby dla Ciebie kamper przeczytaj artykuł na temat wynajmu kampera

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem przyczepy kempingowej zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa