Wynajem kampera Katowice. Wynajem przyczepy campingowej Katowice. Atrakcje na Śląsku. Karawaning Katowice

Województwo śląskie ze swoją Górnośląską metropolią to jeden z najgęściej zaludnionych i najbardziej zurbanizowanych rejonów w Polsce. Nic więc dziwnego, że chcemy wyrwać się na weekend z betonowej dżungli i zaznać nieco kontaktu z naturą czy pozwiedzać podmiejskie atrakcje. Jesteśmy wielkimi fanami turystyki karawaningowej, więc zachęcamy do podróżowania wynajętym kamperem lub z przyczepę kempingową. Weekendowy wypad za miasto polecamy szczególnie turystom, którzy chcieliby spróbować caravaningu a mają obawy przed rozpoczynaniem od dłuższego wyjazdu. Osobom, które nie posiadają własnego kampera czy przyczepy kempingowej, polecamy skorzystanie z naszej ogólnopolskiej wyszukiwarki kamperów i przyczep kempingowych do wynajęcia wynajmig.pl.

Częstochowa

Pierwszym naszym wyborem jest Częstochowa, a dokładniej rejony jasnogórskie. Kompleks klasztorny z sanktuarium jest obiektem pielgrzymek nie tylko ogólnopolskich, ale i międzynarodowych, pragnących nawiedzić obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Wierni przekonani są, że Czarna Madonna zapewni pielgrzymom z Jasnej Góry błogosławieństwo i ochronę przed złem. Warto pamiętać, że poza aspektem religijnym, sanktuarium ma również walory historyczne – chociażby zwycięską obronę Jasnej Góry w trakcie potopu szwedzkiego.

Pustynia Błędowska

Pozostawiając architekturę i sztukę tworzone ręką ludzką, udajemy się na Pustynię Błędowską – dzieło przyrody objęte ochroną Natura 2000. Obszar ten położony jest na granicy z województwem małopolskim i rozciąga się na obszar blisko 33 kilometrów kwadratowych, co pozwala na wielogodzinne wędrówki turystyczne i jazdę konną. Najpopularniejszymi rejonami są Wzgórze Czubatka, skąd wieczorami można podziwiać zachodni kraniec pustyni oraz Róża Wiatrów, gdzie rozpoczynają się szlaki edukacyjne i odbywają się imprezy sportowe, kulturalne oraz rozrywkowe.

Złoty Potok

Miejscem, w którym naturalne piękno spotyka się z kunsztem pracy człowieka jest Złoty Potok – wieś oddalona o niecałe 20 minut jazdy kamperem od Częstochowy. Początki osadnictwa w tym rejonie sięgają VIII wieku, jednak dopiero ponad 1000 lat później powstał pałac Raczyńskich. Piękno wodnego akwenu dopełnione jest przez klasycystyczną rezydencję otoczoną leśnymi zagajnikami i drzewami. Dworek obok zamieszkiwany był przez Zygmunta Krasińskiego – obecnie w budynku znajduje się muzeum poświęcone wielkiemu poecie-rezydentowi.

Częstochowa wynajem kamperów Katowice wynajem przyczep kempingowych w Katowicach na Śląsku

Co dalej ?

Miejski zgiełk potrafi przytłoczyć niejedną osobę, co skłania nas do weekendowych wypadów w ustronne i idylliczne rejony. Dysponując przyczepą kempingową lub kamperem, mamy naprawdę szeroki wybór miejsc, w których złapiemy oddech od zurbanizowanej codzienności. Aby wynająć kampera lub przyczepę kempingową na weekendowy wyjazd ze Śląska kliknij tutaj !

O wynajmig.pl

Jeżeli rozważasz wynajem kampera lub przyczepy kempingowej zapraszamy do skorzystania z usług naszej witryny. Na Wynajmig.pl znajdziesz oferty wynajmu kamperów i przyczep kempingowych z terenu całej Polski. Szczegółowe informacje na temat działania serwisu znajdziesz na stronie Jak to działa